Mobilné klimatizácie ako pomoc v lete

Mobilné klimatizácie sú čím ďalej obľúbenejšie, pretože dokážu spríjemniť pobyt v horúcom byte alebo kancelárii. Cenová dostupnosť a nenáročná montáž sú zrejme ich najväčšie výhody. Poradíme vám, ako vybrať mobilnú klimatizáciu, aby efektívne plnila svoj účel.

Jednoduchá inštalácia

Mobilná klimatizácia je použiteľná prakticky ihneď, pretože nevyžaduje žiadnu zložitú inštaláciu ani stavebné úpravy. Jediné, čo sa odporúča dokúpiť a namontovať je izolácia na okenný rám. Odvod kondenzátu je totiž zvyčajne riešený trubicou vyvedenou cez okno. Aby sa teplý vzduch z vonku nedostal dnu, postačí izolácia okna, ktorá sa dá dokúpiť za cca 30 €. Mobilná klimatizácia sa dá využiť v podstate kdekoľvek a podľa potreby ju môžete premiestňovať.

Parametre klimatizácie

Zrejme najdôležitejším parametrom je chladiaci výkon. Pri väčšine klimatizácii sa uvádza ja to, pre akú veľkú miestnosť je vhodná. Mobilná klíma s malým výkonom nevychladí veľkú miestnosť. Je preto dobré vedieť, pre akú najväčšiu miestnosť bude klimatizácia využívaná. Okrem chladenia majú klimatizácie aj iné funkcie ako je odvlhčovanie alebo ventilácia. Pre vašu pohodu je potrebné poznať aj hlučnosť zariadenia. Mobilná klimatizácia má vyššiu hlučnosť ako iné typy, pohybuje sa na úrovni 50-70 dB. Samozrejme si všímajte aj rozmery zariadenia aby ste si boli istý, že ho budete môcť umiestniť v blízkosti okna.

Mobilná klimatizácia alebo ochladzovač vzduchu

Mobilná klimatizácia je pomerne často zamieňaná s ochladzovačom vzduchu. Ochladzovač je podstatne lacnejší, ale nie je tak efektívny, pokiaľ ide o chladenie. Funguje totiž na úplne inom princípe - má ventilátor a nádobu na studenú vodu alebo ľad. Teplý vzduch neodvádza z miestnosti, ale iba ho mierne ochladzuje. Pri výbere si preto dajte pozor na to, čo v skutočnosti kupujete.

Pozrite si našu ponuku mobilnej klimatizácie

Eprofi obchody