5 dôvodov, prečo vsadiť na mobilnú klimatizáciu

Horúce letné dni si priam žiadajú klimatizáciu a netýka sa to iba obchodných centier alebo administratívnych objektov. Aj v dome alebo v byte určite oceníte, ak sa teplota zníži aspoň o niekoľko stupňov. V prípade že nechcete alebo z rôznych dôvodov nemôžete inštalovať klasickú klimatizáciu, zachráni vás mobilná klimatizácia. V čom spočívajú jej výhody?

1. Cenovo dostupná

Mobilná klimatizácia je cenovo podstatne dostupnejšia ako centrálna klíma či multisplit. Kúpiť sa dá už za 300 - 400 €. Samozrejme má aj o niečo nižšiu účinnosť. Vzhľadom na to, že je primárne určená do menších priestorov, výkon tomu zodpovedá. Pri výbere si mobilnej klimatizácie si overte akú veľkú miestnosť dokáže efektívne vychladiť. Nezamieňajte si ale mobilnú klimatizáciu s oveľa lacnejšími a menej efektívnymi ochladzovačmi vzduchu.

2. Bez stavebných úprav

Na rozdiel od ostatných typov klimatizácie nie je nutná inštalácia ani odborná montáž, dokonca odpadá aj potreba stavebných úprav. Vo väčšine prípadov sa vzduch odvádza trubicou cez okno. Na okno stačí jednoducho pripevniť tesnenie, ktoré sa dá zakúpiť za približne 30 € a výrazne zvýši účinnosť klimatizácie.

3. Využijete ju tam, kde je potrebná

Keďže ide o mobilné zariadenie, dá sa jednoducho premiestňovať podľa toho, kde ju potrebujete. Bez problémov tak ochladíte iba tú miestnosť v ktorej sa nachádzate, a v prípade potreby ju presuniete. Využívať ju môžete doma, v menšej kancelárií alebo na chate.

4. Interiérový doplnok

Mobilná klimatizácia je bežnou súčasťou domácností a preto sa kladie dôraz aj na dizajn. Niektoré modely sú nenápadné a zapadnú k ostatným bežným domácom spotrebičom, iné sú dizajnovými kúskami, ktoré pôsobia elegantne.

5. Nie je iba na chladenie

Vedeli ste, že klimatizácie nemusí slúžiť iba na chladenie? Dostupné sú aj modely, ktoré sú vybavené ohrevom. V lete môžete klimatizáciu využívať na chladenie a v zime alebo na jeseň ju použiť na vykurovanie. Užitočná je aj funkcia odvlhčovania vzduchu, alebo časovač.

Našu ponuku mobilnej klimatizácie môžete nájsť na stránke: 
https://www.eprofi.sk/mobilne-klimatizacie

Eprofi obchody